מה זה בדק בית

בנייה תעשייתית – בנייה קלה לתעשייה

בנייה מתועשת – בנייה קלה לתעשייה

באמצעות שיטות חדישות ומתוחכמות של בנייה תעשייתית, אפשר ליצור מבנים למגורים או לתעשייה, בצורה הרבה יותר מהירה. מבנים שכאלה ניתן להזמין לצרכים מגוונים, כאשר זמן ההקמה מתקצר מאוד בזכות עובדה שכדאי להכיר. את מרבית חלקי המבנה ניתן להקים לא באתר הבניה, בעזרת הרבה מאוד פועלים וידיים עובדות. את הבנייה הקלה מייצרים במפעל מתוחכם. זה לא רק מהיר, זה גם חכם ונקי.

בונים מהר, בלי ליקויים

בנייה תעשייתית מאופיינת בסטנדרט מוביל ומתקדם. בזכות מכשור מתקדם ויכולת לתכנן את הכל מראש ובמדויק, ניתן להשיג מטרות מאוד חשובות. למשל, ניתן להשלים את הבניה ללא ליקויים. בשונה מבניה רגילה באתר, בבנייה קלה לתעשייה התכנון ובקרת האיכות נעשים בצורה מעמיקה שמשולבת ומוטמעת בתוך תהליכי הייצור. והעובדה שאין ליקויים טובה וחשובה לא רק ללקוח, שהזמין את הייצור. זו עובדה החשובה מאוד גם לקבלנים ולחברות שהטמיעו את עקרונות השיטה. בנייה תעשייתית חסכונית מאוד למזמין וגם למבצע. כשלא צריך לתקן ליקויים, זמן הביצוע מתקצר והעלות יורדת.

 

ליצירת קשר לגבי בנייה מתועשת הקישו כאן ונציג יחזור אליכם

 

בנייה תעשייתית ידידותית לסביבה

למי שלא נחשף לעומק לעולם המיוחד הזה של בנייה תעשייתית, קל להתבלבל ולהניח שזו שיטה עתירת משאבים, ייצור פסולת וזיהום. למעשה, ההפך הוא הנכון. אל תתנו למילה "תעשייתית" לבלבל אתכם. שיטת בניה כזאת טובה מאוד לאדם ולסביבה. ניתן ליצור מבנים עמידים וירוקים, בעלי כושר בידוד וחיסכון באנרגיה. במהלך הקמת מבנה, תעשייתי או אחר, נוצר המינימום של פסולת בניין. מלבד זאת, את המבנים הללו יהיה ניתן בבוא היום למחזר באופן יעיל מאוד. מסיבות אלה, ניתן לראות יותר ויותר פרויקטים מסוג זה, גם בארץ.

בנייה קלה לתעשייה, חיסכון ניכר בעלויות

המתעניינים בבניה קלה לתעשייה מבקשים בדרך כלל לדעת יותר בנושא העלויות. לכן, נדגיש כי בבנייה קלה לתעשייה, ניתן להשיג חיסכון ניכר בעלויות בשל כמה גורמים. ראשית, יש פחות צורך בידיים עובדות. עבודת כפיים מהווה מרכיב מרכזי בפרויקטים קבלניים, ולכן זה כה משמעותי. שנית, זמן ביצוע מהיר. שלישית, פחות צורך בחומרי גלם. בנוסף, גם לא צריך לשלם הרבה כדי לפנות הרבה פסולת בניין וגם ניתן להשתמש בתוכניות בניה קיימות. לכן, העלות ללקוח מגלמת חיסכון מרשים.

 

תוספות בנייה – מה נדרש לשם ביצוע ובנייה של תוספות

מה נדרש לשם ביצוע תוספות בניה

כאשר אנשים מעוניינים לשנות או להרחיב את הבית, תוספות בניה יכולות להיות הפתרון האידיאלי. אנשים שמשפחתם גדלה מוצאים את עצמם חיים בצפיפות, ולכן הם מחליטים להגדיל את הבית או לבצע תוספות בניה שיעניקו לבית מרחב. לכל מבנה יש זכויות בנייה. כדי לבדוק האם ניתן להתחיל בתהליך של ביצוע תוספות בנייה יש לברר האם בבניין זכויות בנייה וכיצד ניתן לנצלן. זכויות בנייה הן הגבלה הקובעת את היקף הבנייה.

דיירים המתגוררים בבית משותף בן 12 קומות עם 48 דיירים, כאשר חלק מהדיירים יכולים להוסיף תוספות בנייה אשר יעניקו לכל אחד מבני המשפחה מקום רחב יותר. חלק מהדיירים מביעים דעה ואחרים מתנגדים. חוק המקרקעין קובע כי דיירים שבבעלותם שלושה רבעים מהדירה ושני שלישים מהרכוש המשותף רשאים להחליט בדבר הוצאה של רכוש מסוים מהבית, לשם הרחבת הדירה.

 

להזמנת חברת שיפוץ מקצועית לביצוע תוספות בנייה בחיפה הקישו כאן

 

כיצד יעוץ הנדסי יכול למנוע היווצרות של ליקויי בנייה

ייעוץ הנדסי מטרתו היא למנוע ככל שניתן את היווצרותם של ליקויי בנייה במבנה. ליקויי בנייה שונים עשויים להיווצר כתוצאה מעבודה לא נכונה של הקבלן הבנייה או על ידי קבלן השיפוצים. ייעוץ הנדסי הניתן על ידי חברת בדק בית יכול להעניק חוות דעת על מצבה של הדירה ולהביא לשיקולם של הדיירים מהן האפשרויות העומדות בפניהם.

מהנדס בניין יכול לאשר תוכנית בניה
כיצד מהנדס בניין יכול לחסוך סכומי כסף גדולים

כידוע בניית בית היא השקעה כלכלית מצידם של דיירי הבית. בניית בית היא משימה מורכבת למדי במהלכה יש צורך להתחשב בצרכים של דיירי הבית. לפיכך ישנם מקרים בהם אנשים חוסכים בהוצאות על מנת לסיים את בניית הבית. יחד עם זאת, חשוב להבין כי במהלך התהליך יש בעלי מקצוע שחייבים להיות חלק מהתהליך, ולכן חשוב מאד לא להתפשר על הנוכחות שלהם כמו למשל מהנדס בניין. מהנדס בניין יכול להצביע על ליקויי בנייה שונים וכך לחסוך לדיירי הבית סכומי כסף גדולים בעתיד.

הגשת היתרי בניה בבניין משותף

היתרי בניה ניתנים רק ע"י אנשי מקצוע מוסמכים

היתרי בנייה הם אישורים הניתנים מטעם הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה לצורך ביצוע עבודות בנייה הדורשות היתר. היתרי בנייה כוללים זכויות בנייה כפי שנקבעו בתכנית המתאר. כאשר אחד השכנים בבניין משותף מעוניינים לבנות עוד חדר בבית הם צריכים להגיש בקשה להיתרי בנייה ולצרף עותק עבור כל השכנים. גם כאשר רק בעל דירה אחת בבניין משותף מעוניין לבנות מול התנגדותם של כל השכנים הוא יכול להגיש בקשה להיתר בנייה, כאשר הוועדה לתכנון ולבנייה תצטרך לדון בבקשתו גם בהתנגדויות של השכנים.

מה זה בדק בית

קניית דירה הוא צעד גדול שמצריך ייעוץ וחוות דעת מקצועית, היות והדירה שאת/ה מעוניין לקנות עברה תהליך בנייה ארוך ועבדו בה אנשי מקצוע רבים, יתכן שיימצאו בה נזקים או חוסרים מסוימים, הדוגמאות למקרים דומים הן רבות, כולנו מכירים את האסון שהיה ב

לכן אנחנו מאמינים שבדק בית הינו חובה לפני כל קנייה, וחשוב שהוא יבוצע באופן מקצועי על ידי מהנדס בעל נסיון בבדיקת דירות או מבנים ציבוריים, אשר יתמקד בבדיקת כמה אלמנטים חשובים, כמו איתור ליקויי בניה לאחר בנייה ושיפוץ, בדיקת תשתיות חשמל, מים, יסודות ואיטום.

בסוף התהלוך המהנדס הבודק יגיש דו״ח הנדסי מקצועי קביל בבית המשפט, דו״ח זה דרוש כדי לממש זכויותיך כדייר נכנס, ומשפיע על המחיר הסופי של הדירה שאתה עומד לקנות.