תוספות בנייה – מה נדרש לשם ביצוע ובנייה של תוספות

מה נדרש לשם ביצוע תוספות בניה

כאשר אנשים מעוניינים לשנות או להרחיב את הבית, תוספות בניה יכולות להיות הפתרון האידיאלי. אנשים שמשפחתם גדלה מוצאים את עצמם חיים בצפיפות, ולכן הם מחליטים להגדיל את הבית או לבצע תוספות בניה שיעניקו לבית מרחב. לכל מבנה יש זכויות בנייה. כדי לבדוק האם ניתן להתחיל בתהליך של ביצוע תוספות בנייה יש לברר האם בבניין זכויות בנייה וכיצד ניתן לנצלן. זכויות בנייה הן הגבלה הקובעת את היקף הבנייה.

דיירים המתגוררים בבית משותף בן 12 קומות עם 48 דיירים, כאשר חלק מהדיירים יכולים להוסיף תוספות בנייה אשר יעניקו לכל אחד מבני המשפחה מקום רחב יותר. חלק מהדיירים מביעים דעה ואחרים מתנגדים. חוק המקרקעין קובע כי דיירים שבבעלותם שלושה רבעים מהדירה ושני שלישים מהרכוש המשותף רשאים להחליט בדבר הוצאה של רכוש מסוים מהבית, לשם הרחבת הדירה.

 

להזמנת חברת שיפוץ מקצועית לביצוע תוספות בנייה בחיפה הקישו כאן

 

כיצד יעוץ הנדסי יכול למנוע היווצרות של ליקויי בנייה

ייעוץ הנדסי מטרתו היא למנוע ככל שניתן את היווצרותם של ליקויי בנייה במבנה. ליקויי בנייה שונים עשויים להיווצר כתוצאה מעבודה לא נכונה של הקבלן הבנייה או על ידי קבלן השיפוצים. ייעוץ הנדסי הניתן על ידי חברת בדק בית יכול להעניק חוות דעת על מצבה של הדירה ולהביא לשיקולם של הדיירים מהן האפשרויות העומדות בפניהם.

מהנדס בניין יכול לאשר תוכנית בניה
כיצד מהנדס בניין יכול לחסוך סכומי כסף גדולים

כידוע בניית בית היא השקעה כלכלית מצידם של דיירי הבית. בניית בית היא משימה מורכבת למדי במהלכה יש צורך להתחשב בצרכים של דיירי הבית. לפיכך ישנם מקרים בהם אנשים חוסכים בהוצאות על מנת לסיים את בניית הבית. יחד עם זאת, חשוב להבין כי במהלך התהליך יש בעלי מקצוע שחייבים להיות חלק מהתהליך, ולכן חשוב מאד לא להתפשר על הנוכחות שלהם כמו למשל מהנדס בניין. מהנדס בניין יכול להצביע על ליקויי בנייה שונים וכך לחסוך לדיירי הבית סכומי כסף גדולים בעתיד.

הגשת היתרי בניה בבניין משותף

היתרי בניה ניתנים רק ע"י אנשי מקצוע מוסמכים

היתרי בנייה הם אישורים הניתנים מטעם הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה לצורך ביצוע עבודות בנייה הדורשות היתר. היתרי בנייה כוללים זכויות בנייה כפי שנקבעו בתכנית המתאר. כאשר אחד השכנים בבניין משותף מעוניינים לבנות עוד חדר בבית הם צריכים להגיש בקשה להיתרי בנייה ולצרף עותק עבור כל השכנים. גם כאשר רק בעל דירה אחת בבניין משותף מעוניין לבנות מול התנגדותם של כל השכנים הוא יכול להגיש בקשה להיתר בנייה, כאשר הוועדה לתכנון ולבנייה תצטרך לדון בבקשתו גם בהתנגדויות של השכנים.